Badanie USG Doppler – na czym polega?

SKU: ZDR0002A Kategoria:

Opis

Profesjonalna aparatura USG Dopplera jest wykorzystywana w profilaktyce oraz diagnostyce układu krążenia. Jest to rodzaj badania ultrasonograficznego, które pozwala ocenić drożność tętnic oraz żył, a także poziom przepływu krwi. Ocenia się to na podstawie częstotliwości fal ultradźwiękowych odbijanych przez krwinki poruszające się przez naczynia krwionośne.

Zaletą badania jest możliwość błyskawicznego wychwycenia wszelkich nieprawidłowości w działaniu układu krążenia. W ten sposób można szybko zaplanować właściwe leczenie, a także zapobiegać poważnym schorzeniom w przyszłości. Badanie USG Doppler Poznań jest stosowane zarówno w przypadku nadciśnienia, podwyższonego cholesterolu, stanów poudarowych, a także do diagnostyki tętnic kończyn dolnych, co przydaje się np. w procesie leczenia żylaków.

Badanie dopplerowskie nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Zaletą jest ekspresowy czas badania. Już po kilkunastu minutach dostępne są wyniki, które pozwalają zaplanować kolejne kroki w procesie leczenia. Nowoczesna aparatura USG Doppler efektywnie przyczynia się do ratowania życia ludzkiego poprzez precyzyjną diagnostykę zaburzeń układu krążenia.