Brazylia – kraj, który dla wielu jest ikoną Ameryki Południowej

Kategoria:

Opis

Brazylia jest największym krajem w Ameryce Południowej. Ma ono największą powierzchnię i największą liczbę mieszkańców. Państwo nazywa się całkowicie Federacyjną Republiką Brazylii, niemniej jednak nazwa ta stosowana jest tylko w celach urzędowych, a powszechnie stosuje się nazwę „Brazylia”. Brazylia to właśnie dzięki własnej wielkości plasuje się na piątym miejscu jeżeli chodzi o największe państwa świata. Zajmuje on praktycznie połowę całej Ameryki południowej. Całkowicie jakieś czterdzieści siedem oraz pół procenta.

Jeżeli chodzi o położenie Brazylii względem Ameryki Południowej, to jest ona umiejscowiona w jej centrum i wschodzie. Brazylia to państwo, jakie leży nad Oceanem Atlantyckim, a jego wybrzeże mierzy prawie siedem oraz pół tysiąca kilometrów. Brazylia ma znaczną ilość sąsiadów (gruntownie dziesięć krajów). Są to takie kraje jak Peru, Argentyna, Urugwaj, Gujana, Kolumbia, Wenezuela, Gujana Francuska (jedyne terytorium zależne w Ameryce Południowej), Boliwia, Surinam i Paragwaj. Brazylia jest niezwykle gigantycznym oraz ładnym krajem, co potwierdza portal ciekawostki o Ameryce Południowej . Brazylia jest państwem, gdzie sport jest bardzo znaczący. Najistotniejszym oraz w największym stopniu znanym sportem w tym kraju jest naturalnie piłka nożna. Kadra reprezentacji Brazylii była Mistrzami Świata w tej dyscyplinie sportu aż pięć razy.

Najważniejszym piłkarzem świata formułowany jest właśnie Brazylijczyk – Pele. Mecze, w których gra Brazylia wolno oglądać w zasadzie z wielką fascynacją. Najlepsi piłkarze są właśnie w tym kraju. Bo któż nie zna takich nazwisk jak: Ronaldo, Rivaldo, Roberto Carlos, Kaka, czy także Ronaldinho. Mimo to Brazylijczycy są świetni nie tylko w piłce nożnej. Ambasadorów Brazylii można spotykać w sportach takich jak Formuła 1. Sport ten cieszy się gigantyczną popularnością oraz uwielbieniem w tym kraju. Najlepszymi zawodnikami z Brazylii, w tej dziedzinie, są Rubens Barrichello oraz Felipe Massa, jacy w wyścigach zawsze zajmują czołowe miejsca i są uważani za jednych z perfekcyjnych zawodników świata w tejże dziedzinie. W najbliższych latach Brazylia ma być organizatorem i gospodarzem najogromniejszych sportowych imprez.