Kosmetyczne obietnice – które preparaty nabyć?

Kategoria:

Opis

Likwidują zmarszczki, unoszą policzki, gęstnieją rzęsy. Kosmetyki obiecują cuda. Wśród najświeższych składników kosmetycznych niesłychanie łatwo można się pogubić. Probiotyki, beta – glukan to jedynie niektóre substancje, które mają sprawić przełom w pielęgnacji. Jedne umieją pobudzić geny młodości znajdujące się w skórze, inne bronią przed podrażnieniami oraz starzeniem się lub odświeżają jak piling u dermatologa. Na w największym stopniu wprawne technologicznie preparaty wypada wydać nawet paręset złotych, jednak za to wyniki są zadziwiające… Najwięcej nowości w drogeriach pojawia się na półce z kremami do twarzy.

Jednym z minionych odkryć są probiotyki. Te dobrotliwe drobnoustroje używane były dotychczas przede wszystkim w lekach. Okazało się jednakże, że równie dobrze jak na organizm, działają one na skórę, zwłaszcza wrażliwą i mocno wysuszoną. Umacniają jej bakteryjną ochronę, to naturalnie dzięki czemu zapobiegają podrażnieniom i dopisują regeneracji. Stworzyła ona doustne kapsułki, które pomagają w walce z łupieżem. Dzisiaj probiotyki odnaleźć wolno też w kremach i balsamach. Dermatolodzy wyszukują też w naturze substancji, jakie mogłyby zatrzymać proces starzenia się – więcej wypróbuj na paulas choice. W ostatnim czasie uważniej zajęli się pro – retinolem, zwanym również, jako prowitamina A. Po wniknięciu w głąb cery zmienia się ona w retinol i działa jak on. Spłyca zmarszczki, zmniejsza przebarwienia oraz zwalcza trądzik.

Pro – retinol jest bezpieczniejszy dla skóry i nie podrażnia jej, skutkiem tego ma szansę prawidłowiej na nią zadziałać. Gdy zauważymy, w takim razie na twarzy pierwsze zmarszczki, innymi słowy utratę jędrności, należałoby sięgnąć po krem z tym składnikiem. Kolejnym hitem, jaki występuje w naturze są roślinne komórki macierzyste, jakie sprzyjają regeneracji skóry i jej wolnemu starzeniu się. Bo coraz więcej osób ma wrażliwą skórę, naukowcy wyszukują składników, jakie łagodzą podrażnienia oraz odmładzają ją. W tym celu sięgają po substancje wypróbowane w medycynie. Jednym z nich jest preparat, który dotąd stosowany był na podrażnienia, dziś używa się go w kremach, jakie świetnie odżywiają skórę.