Światłowodowy kabel optyczny FiberPro

Kategoria:

Opis

Światłowodowy kabel optyczny FiberPro, zaprojektowany do pracy w systemach jakie obsługują sygnały 4K jest wysoce innowacyjny. Nowocześnie opracowany optyczny kabel HDMI umożliwi wysyłanie ogromnej ilości danych na długie odległości, bez żadnych strat na jakości. Kabel optyczny hdmi jest w stanie obsługiwać wszystkie obowiązujące standardy oraz formaty obrazu, jakie zawierają się w ramach specyfikacji HDMI 2.0. Niezależnie od tego, jaką długość ma kabel optyczny hdmi można dzięki niemu połączyć ze sobą dwa urządzenia, wysyłając sygnał High Dynamic Range, obejmujący szeroki gamut. Kabel FiberPro używa do wysyłania danych audio – wideo szklane włókna światłowodowe, a do przesyłania napięcia 5V oraz danych kontrolnych – czystą miedź. Taka konstrukcja kabla umożliwia pozyskanie bardzo dobrych właściwości powiązanych z instalacją.

Nie ma najmniejszych przeszkód w jakości przesyłanego sygnału oraz w długości. Nie ma potrzeby też wykorzystywać zewnętrznego zasilania, jakie pojawia się przy pasywnych przewodach światłowodowych HDMI. Światłowód HDMI FiberPro wysyła najwyższej jakości sygnał 18 Gbps w odległości nawet do 100 metrów. Jako, że ten światłowód jest cieńszy, prościej można układać go w korytach i w peszlach. Nie bez znaczenia dla jego wzorcowego działania pozostaje też imponująca odporność na zewnętrzne zakłócenia elektromagnetyczne.

Dlatego każdy światłowód FiberPro może być stosowany tam, gdzie standardowe okablowanie zawodzi. 4K to nowy standard jaki pojawia się przy wysyłaniu sygnału telewizyjnego, mający do zaoferowania 4 razy większą rozdzielczość niż ma to miejsce przy formacie HD i Blu – ray. Oznacza to, że z odtwarzacza do odbiornika można przesłać o wiele więcej danych. Rozbudowane wykorzystanie nowoczesnych kabli zachęca do ich kupna. Jeszcze przed oddaniem do użytku przewody te są dwukrotnie przetestowane. Testy odbywają się pod kątem prawidłowego wysyłania sygnału 18 Gbps, a kabel sprawdzony jest wyjątkowo rygorystycznym sygnałem.