Zdrowa żywność

Kategoria:

Opis

Co jakiś czas w środkach masowego przekazu pokazują się informacje o nieludzkim hodowaniu zwierząt hodowlanych. Pokazywane w nich bydło przemieszczane jest w strasznym ścisku tak, że dużo zwierząt nie doświadcza podróży. Kurczaki również stłoczone są w klatkach. Co znacznie więcej, zwierzęta te są sztucznie odżywiane najgorszym typem paszy. Nie mogą swobodnie biegać po wybiegu, gdzie miałyby szansę skubania trawy czy wydłubywania z ziemi ziaren. Przeważnie karmi się je takimi towarami, by jak najszybciej przybrały na wadze. Co więcej, zwierzęta te są przekarmiane i przez to cierpią. Zupełnie inaczej sprawy wyglądają w przypadku hodowli ekologicznych. Tu zwierzęta powinny mieć zapewniony pewien komfort. Posiadacze powinny o nie dbać.

Do karmienia używa się tylko naturalnej paszy. Zwierzęta mają także wybiegi, na których mogą spacerować. To naturalnie dzięki temu ich mięso, chociaż będzie go mniej, na pewno będzie zdrowsze. Zdrowsze będą również wszelkiego rodzaju produkty, takie jak jajka, mleko czy sery wywodzące się od ekologicznie hodowanych krów lub kur. Coraz znacznie bardziej atrakcyjne wśród rolników jest zakładanie oraz prowadzenie tak oznaczanych farm ekologicznych. Dzieje się tak nie tylko właśnie dlatego, że w ten sposób mają oni możliwość uzyskania dotacji rządowych czy unijnych na modernizację własnych gospodarstw, jednakowoż także skutkiem tego, iż konsumenci coraz chętniej pozyskują nieprzetworzoną oraz zdrową żywność ekologiczną – rekomendujemy zdrowa żywność. W sklepach zwracamy szczególną uwagę na to, skąd pochodzą wybierane przez nas towary.

Chcemy jeść tylko artykuły wysokiej jakości. Dotyczy to również jajek, mleka czy wędlin. Właśnie dlatego żywność ekologiczna cieszy się coraz większą popularnością. Takie wybory konsumenckie zmuszają wytwórców do inwestowania w swoje farmy oraz sprawiania, że wszelkiego typu artykuły stamtąd pochodzące będą hodowane zgodnie z normami stworzonymi dla artykułów ekologicznych. Zwierzęta, innymi słowy kury, krowy, owce, muszą mieć zagwarantowane profesjonalne warunki życia i zdrowe pasze. Do uprawy warzyw oraz owoców nie wolno używać sztucznych nawozów, nawet jeśli uzyskane w ten sposób rośliny nie będą tak atletyczne oraz barwne, jak na wyretuszowanych zdjęciach.