Żywa choinka – jakie ma plusy i czemu warto ją kupić

Opis

Całkiem sporo osób nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez żywej. W stosunku do sztucznych drzewek żywe posiadają szereg zalet, dzięki czemu są obecnie bardzo chętnie kupowane. Przede wszystkim duże znaczenie ma ekologia. Choinki sztuczne wykonuje się z plastiku, który rozkłada się bardzo wolno. Dlatego też nawet, jeżeli da się taką choinkę używać przez jakiś okres czasu, to prędzej czy później trafi ona na śmietnik, skąd będzie musiała zostać zutylizowana.

A niestety nadal trafiają się osoby, jakie ją zwyczajnie gdzieś wyrzucą, a na tym ucierpi środowisko. Z naturalnymi choinkami wszystko inaczej wygląda. Są one bowiem uprawiane w specjalnych hodowlach, jakie nie oddziałują negatywnie na ekosystem lasu. Dodatkowo w okresie, w jakim drzewka się hoduje, wchłaniają one dwutlenek węgla i są domem dla mnóstwa zwierząt i owadów. Nie ma potem problemów z utylizacją uschniętych drzewek, z uwagi na to że są one w pełni naturalne, to nawet wywiezienie ich do lasu dla przyrody nie będzie stanowić zagrożenia. Następną istotną kwestią jest klimat, jaki choinki cięte hurt częstochowa tworzą w mieszkaniach.

Duża część gatunków wydziela naturalne olejki, które nie tylko pięknie pachną, lecz również chociażby na przykładzie sosny zabezpieczają przed chorobami zatok i stymulują działanie układu odpornościowego. Żywy zielony kolor to z kolei ulga dla wzroku, tak zmęczonego patrzeniem w różne ekrany. Żywiczny aromat wraz z zieloną barwą łagodzi stres i wpływa na poprawę nastroju domowników, co również ma duże znaczenie. W niektórych rodzinach zakup choinki jest całym rytuałem. Rodzice i dzieci wspólnie wybierają się poszukać najpiękniejszego drzewka, jakie przecież co rok będzie całkiem inaczej wyglądać. potem zabierają się za ubieranie, doskonale się przy tym wszyscy bawiąc.

Rzecz jasna zabraknąć nie może prezentów, z tego też powodu należy zadbać o to, aby pod dolnymi gałęziami znalazło się odpowiednie miejsce. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszy się jodła kaukaska hurt częstochowa. Gatunek ten nie rośnie naturalnie w Polsce, lecz coraz więcej hodowli go uprawia, ze względu na potrzeby klientów. Posiada bardzo ładne długie i szerokie igły, które nie opadają nawet po miesiącu czy dwóch. Za kaukaskie jodły należy jednak dość sporo zapłacić, z takich też powodów wiele osób decyduje się na trochę tańsze opcje, takie jak na przykład świerki pospolite czy kłujące. Ale w przypadku świerków, szczególnie pospolitego trzeba się liczyć z tym, że jego igły trzeba będzie regularnie sprzątać. Opadanie igieł można znacznie ograniczyć jeżeli o zakupione drzewko odpowiednio się zadba. Po zakupie nie powinno się go od razu wkładać do ciepłego pomieszczenia, a na kilka dni pozostawić w miejscu o niższej temperaturze. Dzięki temu choina nie będzie narażona na gwałtowne zmiany temperatury, które znacznie obniżają jej wytrzymałość. Ważne też jest to, aby zadbać o ciągłe dostarczenie wody. Najlepiej jeżeli dolna część była cała zanurzona, wtedy drzewko będzie mogło cały czas ciągnąć wodę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY